Budżet Obywatelski 2023

Lista projektów poddanych pod głosowanie, projekty ogólnomiejskie

Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu CCTV dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kaliszu.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 2
 • Koszt: 60000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt dotyczy całkowitej modernizacji i rozbudowy systemu monitoringu tj. wymiany uszkodzonych, niedziałających systemów rejestracji obrazu wraz z kamerami analogowymi, a także całą infrastrukturą sieciową, niezbędną do prawidłowego działania urządzeń. Projekt obejmuje zakup, montaż i uruchomienie systemów CCTV.  Lokalizacja: ul. Wykopaliskowa 45.

Ćwiczenia w plenerze – Fitness PARK Kalisz.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 3
 • Koszt: 9000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: W okresie czerwca, lipca, sierpnia 2023 roku, bezpłatne zajęcia fitness z profesjonalnym instruktorem na świeżym powietrzu. Planowany rozkład zajęć: dwa razy w tygodniu, np. środy godz.  18/19, soboty godz. 9/10. Takie rozwiązanie daje możliwość wyboru dogodnego terminu w zależności od godzin pracy. Czas realizacji projektu: 3 czerwca-27 sierpnia 2023 roku (13 tygodni). Zajęcia otwarte (bezpłatne) dla każdego bez względu na wiek i umiejętności; możliwość dołączenia na zajęcia w dowolnym momencie, bez konieczności wcześniejszego zapisywania. Lokalizacja: Park Miejski.

Pumptrack z elementem skatepark – miejsce sportu i rekreacji dla dzieci i młodzieży przy Kanale Bernardyńskim.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 5
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Duży asfaltowy pumptrack otoczony trawą. W przedniej części zaczynający się od mniejszych wzniesień, dla dzieci od 4 do 10 lat, kończący się bardziej skomplikowanym torem. Zadanie zakłada montaż 5 ławek, kosza na śmieci, stojaka na rowery oraz tablicy z oznaczeniem,dla kogo będzie przeznaczony konkretny tor, w celu zachowania bezpieczeństwa. Projekt uwzględnia montaż monitoringu. 

Klatka do ćwiczeń OCR.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 6
 • Koszt: 50000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Urządzenie wielofunkcyjne do doskonalenia sprawności fizycznej, pokonywania przeszkód i koordynacji ruchowej. Pozwoli każdej osobie na wielopłaszczyznowy trening techniki i siły. 

Kompleksowy remont kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Prosną (między ul. Sadową a ul. Wodną).


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 7
 • Koszt: 321120,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Prace remontowe. Naprawa nawierzchni betonowej i z kostki brukowej. Naprawa gzymsów. Malowanie powierzchni betonowych kładki i murów oporowych, malowanie poręczy na kładce i pochylniach.

Zagospodarowanie terenu przy Majkowskim Wembley.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 8
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Wykonanie zagospodarowania terenu przy ul. Tuwima 2. Prace polegające na utwardzeniu terenu (dojścia, parkingi), wykonaniu drenażu wokół budynku wraz z opaską. Lokalizacja: ul. Tuwima 2.

Otwarte Mistrzostwa PCK oddział w Kaliszu w tenisie stołowym.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 10
 • Koszt: 3000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt polega za zorganizowaniu zawodów sportowych w tenisie stołowym. Turniej zostanie rozegrany w kategoriach indywidualnych oraz drużynowych w parach dwuosobowych dla krwiodawców jako promocja honorowego oddawania krwi. Turniej jednak będzie otwarty dla wszystkich zawodników dzięki ogólnodostępnej kategorii open, która będzie wchodziła w cykl Grand Prix Ziemi Kaliskiej, organizowanej przez lokalny klub tenisa stołowego KTS Kalisz. Zawodnicy tego klubu wspomogą też wydarzenie pod wzgledem merytorycznym. Lokalizacja OSRiR, ul. Łódzka 19-29.

Remont i przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnością sanitariatów na Stanicy Harcerskiej „Grodzisko-Szałe”, ul. Wypoczynkowa 3.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 11
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Stanica Harcerska „Grodzisko-Szałe” w Kaliszu, już od ponad 50 lat, jest miejscem wypoczynku dzieci, młodziezy i osób dorosłych. Nasza baza to idealne miejsce do organizacji obozów i imprez harcerskich, kolonii oraz spotkań integracyjnych i wielu innych. Niestety stan sanitariatów pozostawia wiele do życzenia. Nie są one przystosowane dla osob z niepełnosprawnością. Zakres projektu obejmował będzie wykonanie kapitalnego remontu wewnątrz i zewnątrz budynku, w którym znajdują się sanitariaty: dostosowanie istniejących pomieszczeń do wymogów sanitarno-higienicznych  (opcjonalne wyburzenie ścian, opcjonalne wykonanie stropu, montaż sufitu, wyrównanie, szpachlowanie i pomalowanie ścian i sufitu, położenie kafelek, wykonanie podłóg); kompleksowe wyposażenie łazienek i ubikacji ze szczególnym uwzglednieniem osób z niepelnosprawnoscią; wykonanie wentylacji; wymiana stolarki drzwiowej (drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne); wykonanie otworów okiennych i zamontowanie okien; wymiana instalacji elektrycznej w całym budynku; wykonanie elewacji; opcjonalna naprawa dachu; opcjonalnie wykonanie ogrzewania sezonowego; wykonanie podjazdów i wyrównanie terenu.

Renowacja dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 14 im. Władysława Broniewskiego w Kaliszu, ul Mickiewicza 11.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 14
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Renowacja dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 14 im. Władysława Broniewskiego w Kaliszu o łącznej powierzchni 1 873 m2 polega na wykonaniu prac brukarskich wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych. Jest zadaniem priorytetowym w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci oraz innych osób przebywających na terenie obiektów szkoły, w tym na dziedzińcu oraz poprawy estetyki tego miejsca. Nowo nasadzony pas zieleni wzbogaci wizerunek budynku szkolnego, a także przyczyni się do rozwoju ekologicznego miasta, m.in. przez posadzenie żywopłotu, który pełni rolę ozdobną i izolacyjną, chroni przed rozprzestrzenianiem się spalin samochodowych. Na terenie szkoły przeprowadzone były prace związane z termomodernizacją, remontem szkoły oraz przebudową boisk sportowych. Na cały teren szkolny wjeżdżały ciężarówki, koparki, magazynowane były betonowe elementy oraz inne materiały, które naruszyły strukturę istniejącej nawierzchni. Próba powrotu do stanu poprzedniego nie była możliwa. Obecnie istniejąca nawierzchnia jest popękana i nierówna, niebezpieczeństwo stwarzają wystające lub zapadnięte studzienki kanalizacyjne, w wielu miejscach pojawiły się dziury, między innymi w wyniku remontów, kilkudziesięcioletniego użytkowania oraz zmieniających się warunków atmosferycznych.

Inteligentne ławki solarne.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 18
 • Koszt: 70000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt zakłada montaż 2 nowoczesnych inteligentnych ławek solarnych. Ławki wyposażone w panele fotowoltaiczne pozwalają ładować urządzenie mobilne czy podłączyć laptopa. Urządzenia będą wandaloodporne i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Proponowane wyposażenie ławki: porty USB i ładowarki indukcyjne, hotspot WiFi. Lokalizacja: pod halą „Kalisz Arena” i obok fontanny „Noce i Dnie”.

Konkurs fotograficzny Świat w kawałkach.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 19
 • Koszt: 22000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Konkurs organizowany od 4 lat cyklicznie co roku. Jest to konkurs fotograficzny cieszący się dużą popularnością, mający na celu promowanie miasta Kalisza przez jego mieszkańców. Uczestnicy konkursu otrzymują bezpłatnie specjalnie zaprojektowaną flagę, na której widnieje logo miasta Kalisza. Uczestnicy konkursu, aby wziąć udział są zobowiązani do przesyłania wykonywanych zdjęć z flagą organizatorowi z miejsc, które uważają za atrakcyjne w Polsce czy też w świecie. Zdjęcia są przesyłane drogą mailową lub przez formularz na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Zdjęcia są publikowane na stronie konkursu oraz fanpage na portalach social media. Niemalże wszystkie zdjęcia konkursowe są drukowane w specjalnym albumie pamiątkowym, który otrzymuje każdy uczestnik konkursu. Ogłoszenie wyników konkursu odbywa się na uroczystej gali wręczenia nagród, na którą zaproszeni są goście specjalni. Lokalizacja: Akcelerator Kultury, ul. Nowy Świat 2.

System wystawienniczy dla miejskiej biblioteki w Kaliszu.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 22
 • Koszt: 30000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt obejmuje zakup plenerowego systemu wystawienniczego, na którym będą eksponowane wystawy realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu. Lokalizacja: ul. Legionów 66 – przed biblioteką główną.

Kaliskie obserwatorium nieba.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 23
 • Koszt: 125000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Punkt astronomiczny składający się z teleskopów astronomicznych umożliwiających obserwację nieba nocą. Obok lunet staną gabloty a w nich wizualizacje układu słonecznego, mapa nieba, gwiazdozbiory oraz układ dwustronny księżyca. Lokalizacja: teren rekreacyjno-wypoczynkowy przy zbiorniku Grona od ul. Piwonickiej.

Stop dla wandalizmu i „dzikich wysypisk” w Kaliszu!

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 24
 • Koszt: 65000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt zakłada zakup 15 profesjonalnych foto-pułapek z modułem GSM wraz z tablicami informacyjnymi o monitorowanym terenie w celu monitorowania obszarów, na których obserwowane są akty wandalizmu, w których pozostawiane są śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych (tworzą się tzw. „dzikie wysypiska śmieci”) oraz obszarów wskazanych przez rady osiedli i mieszkańców. 

STOP – TU RZĄDZĄ DZIECI!!! Czyli Miejski Plac Zabaw z prawdziwego zdarzenia w Parku Miejskim.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 25
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zadanie polega na budowie Miejskiego Placu Zabaw z prawdziwego zdarzenia w Parku Miejskim. Zawiera ono w sobie: rozbiórkę obecnie istniejących, niebezpiecznych i zdewastowanych urządzeń zabawowych; montaż urządzeń zabawowych dla dzieci, w tym rozbudowanego zestawu zabawowego ze zjeżdżalniami, huśtawek, karuzeli obrotowej. Całość placu zabaw umieszczona na bezpiecznym podłożu.

„Balonowa hala” na terenie OSRiR przy ul. Łódzkiej 19 w Kaliszu.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 26
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Przykrycie kortów tenisowych przy ul. Łódzkiej 19 w Kaliszu halą balonową. To przedsięwzięcie umożliwi korzystanie z kortów niezależnie od warunków atmosferycznych. Dzięki powyższemu projektowi powiększymy bazę obiektów całorocznych umożliwiających grę w tenisa w naszym mieście. Wpłynie to pozytywnie na promocje nie tylko tenisa, ale również aktywności fizycznej jako formy spędzania wolnego czasu oraz dbania o zdrowie. Przede wszystkim działania te mają być ukierunkowane na dzieci i młodzież, dając możliwość realizowania dla tej grupy systematycznych treningów przez cały rok. Ponadto powstanie powyższego obiektu umożliwi organizację zajęć w ramach wychowania fizycznego przez placówki oświatowe z terenu Kalisza.

Renowacja ogólnodostępnego boiska i uzupełnienie piłkochwytów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu, ul. Ciasna 16.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 27
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Remont nawierzchni jest niezbędny z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom. Zerwanie posadzki z tworzyw sztucznych, naprawa i wyrównanie podłoża. Montaż piłkochwytów.

Remont ławek Amfiteatru znajdującego się w Parku Przyjaźni w Kaliszu.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 28
 • Koszt: 180000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt dotyczy remontu ławek Amfiteatru znajdującego się w Parku Przyjaźni w Kaliszu, co wymagało będzie przygotowania stosownego projektu oraz realizacji projektu. 

Słoneczne bulwary Kalisza.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 30
 • Koszt: 400000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Uatrakcyjnienie terenu wzdłuż rzeki Prosny poprzez umieszczenie elementów małej architektury jak ławki, leżaki miejskie itp., nasadzenie zieleni wysokiej – drzewa, np. platanów, platform pływających i elementów służących rekreacji. Lokalizacja: działki: 41, 2/7 i 2/5, obręb 048 Tyniec.

Gra miejska „Kalisz oczami Stefana Szolca-Rogozińskiego” II edycja.

Projekt zwycięski
 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 31
 • Koszt: 12000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt to gra miejska pt. Kalisz oczami Stefana Szolca Rogozińskiego przeznaczona dla mieszkańców naszego miasta. Gra opierać będzie się na zwiedzaniu najważniejszych punktów naszego miasta na podstawie starych zdjęć charakterystycznych budynków znajdujących się w Kaliszu. W ramach projektu zostaną zakupione również gadżety dla uczestników z logo i nagrody. Organizatorami gry będą harcerze z 62. Kaliskiej Drużyny Harcerzy Starszych „Brzoza” im. Stefana Szolca Rogozińskiego. Uwieńczeniem gry będzie ognisko na stanicy harcerskiej „Grodzisko”, ul. Wypoczynkowa 3 lub przystani miejskiej. 

„Kalisz przeciw narkotykom” – prowadzenie darmowych zajęć bokserskich dla dzieci i młodzieży z zakupem sprzętu sportowego dla Sekcji Sztuk Walk działającej przy Kaliskim Klubie Sportowym.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 32
 • Koszt: 91670,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt obejmuje prowadzenie zajęć bokserskich dla dzieci i młodzieży, mieszkańców Kalisza, wraz z zakupem akcesoriów bokserskich do Sekcji Sztuk Walk Kaliskiego Klubu Sportowego. Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w grupach do 20 osób. Projekt zakłada 2 grupy młodzieżowe. W ramach projektu grupy będą miały możliwość zapoznać się z innymi sztukami walki, takimi jak BJJ, muay thai, kickboxing. 

Budowa kortu na terenie OSRiR przy ul. Łódzkiej 19 w Kaliszu.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 33
 • Koszt: 110000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Budowa kortu odkrytego, mająca na celu powiększenie bazy obiektów sportowych, na których można trenować tenis ziemny.

Naprawa nawierzchni boiska do piłki ręcznej w Parku Przyjaźni.


 • Okręg: projekty ogólnomiejskie nr 34
 • Koszt: 382000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt zakłada odnowienie nawierzchni istniejącego boiska do piłki ręcznej wraz z rekonstrukcją linii, naprawą lub zakupem nowych bramek wraz z siatkami i zakupem piłkochwytów (siatek) za bramkami.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?