Budżet Obywatelski 2023

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Winiary

Organizacja imprez kulturalnych i sportowych dla mieszkańców Winiar.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Winiary nr 2
  • Koszt: 10000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: ZHR działa na terenie Kalisza 15 lat. Obecnie zrzeszamy kilkadziesiąt osób, wychowując je w duchu prawa i przyrzeczenia harcerskiego, bierzemy udział w miejskich uroczystościach, zorganizowaliśmy w listopadzie 2022 r. grę miejską z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Tym razem chcemy wyjść z kolejną inicjatywą skierowaną do mieszkańców Winiar, zapraszając ich na otwarte zbiórki harcerskie. W ramach tego projektu chcemy zachęcić młodzież, rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu w duchu harcerskich wartości. W ramach zbiórek planujemy przygotować: wieczór gier planszowych, wieczór filmowy, bieg na orientację, dzień ojca i syna. We wszystkie wydarzenia chcemy wpleść elementy metody harcerskiej.   

Wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz – Winiary.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Winiary nr 13
  • Koszt: 50000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Wyposażenie powstałej jednostki OSP Kalisz-Winiary w niezbędny sprzęt ratownictwa tj. 10 szt. mundurów bojowych (ubiór specjalistyczny dla OSP), namiot rozstawiany, defibrylatory bądź zestawy AED, elementy zabezpieczające miejsce wypadku.

Mała architektura na „Płuca Kalisza”.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Winiary nr 14
  • Koszt: 26000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zakup małej architektury jako dodatkowe wyposażenie obiektu sportowo-rekreacyjnego „Płuca Kalisza” w postaci: ławki z przewijakiem dla karmiącej mamy, dwóch podwójnych leżaków przymocowanych do podłoża, hamaka zewnętrznego.

Dwie tablice informacyjne z planem ulic osiedla Winiary.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Winiary nr 52
  • Koszt: 3000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Tablice z planem ulic oraz instytucji typu szkoła, przedszkole, będących w granicach osiedla Winiary. Lokalizacja: przy wjeździe na osiedle Winiary – od ulicy Lubelskiej i Kołobrzeskiej.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?