Budżet Obywatelski 2023

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Serbinów

Zakup książek wydanych w 2022 i 2023 roku oraz gier planszowych dla Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Serbinów nr 6
  • Koszt: 10000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt ma na celu zakup książek wydanych w 2022 oraz 2023 roku w celu udostępnienia ich w formie wypożyczeń czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz zakup gier planszowych, które wzbogacą zarówno bibliotekę, jak i Klub Gier Planszowych „CUBUS” organizowany przez filię nr 2, odbywający się w pomieszczeniach Klubu Osiedlowego Serbinów przy ulicy Serbinowskiej 25.

SPORTOWE OSIEDLE Poszerzenie i renowacja zewnętrznej bazy sportowej. Montaż stołów do gry w tenisa stołowego i szachów.


  • Okręg: Osiedle Serbinów nr 16
  • Koszt: 124500,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Budżet obywatelski to włączenie mieszkańców w kreowaniu przestrzeni i życia publicznego. W ramach budżetu obywatelskiego warto zadbać o rozwój i zabawę najmłodszych i dorosłych mieszkańców osiedla. Ważne jest stawianie na sport i integrację w tak trudnym czasie pandemii. Obywatele mogą zadecydować, jak będzie wyglądać ich osiedle, miasto, czy gmina.  Od dawna boiska przy szkole stają się miejscem spotkań miejscem spotkań mieszkańców. Chcemy poszerzyć dla nich bazę sportową, aby zwiększyć integrację mieszkańców tego osiedla. Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu, ul. Podmiejska 9a.

Dekoracja świąteczna na latarnie Ronda Westerplatte.


  • Okręg: Osiedle Serbinów nr 84
  • Koszt: 20000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zakup 4 dekoracji świątecznych latarniowych – motyw z węży LED, na górze kolor biały, od niego zwisające sznury z lampkami LED w kolorze niebieskim z efektem błysku w co 5 lampce. Wysokość ozdoby 350 cm. Lokalizacja: przy Rondzie Westerplatte, na wyspach rozdzielających jezdnie.

Podświetlenie masztu na rondzie.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Serbinów nr 86
  • Koszt: 10000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zakup i montaż 4 reflektorów zasilanych panelami solarnymi w taki sposób, by oświetlały od spodu maszt na Rondzie Westerplatte. Lokalizacja: Rondo Westerplatte.

Zieleń na Podmiejskiej

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Serbinów nr 87
  • Koszt: 100000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Wykonanie nasadzeń zieleni w ten sam sposób co na pierwszej wyspie w 2021 roku (również z Budżetu Obywatelskiego). Pojawiły się tam róża okrywowa, rozpalenica japońska i mikstat chiński. Nasadzenia należy wykonać w taki sposób, by nie utrudniały w przyszłości widoczności i nie stwarzały niebezpieczeństwa w ruchu. Lokalizacja: 2 wyspy oddzielające jezdnie od ulicy Podmiejskiej (druga i trzecia licząc od Ronda Westerplatte do Galerii Amber.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?