Budżet Obywatelski 2023

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Piskorzewie

Fitness – Aktywne i zdrowe kobiety.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Piskorzewie nr 9
  • Koszt: 36330,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt w roku 2023 obejmuje bezpłatne zajęcia fitness z profesjonalnym instruktorem w studiu treningowym (51 godz. tygodniowo). Planowany rozkład zajęć: raz w tygodniu, np. wtorki godz. 19/20. Ponadto konsultacje dietetyczne dla kobiet z nadwagą i otyłością – od 16 roku życia (51 godzin spotkań). Czas realizacji projektu: 3 stycznia-22 grudnia 2023 roku (51 tygodni). Zajęcia otwarte (bezpłatne), dla każdej dorosłej kobiety bez względu na umiejętności, możliwość dołączenia na zajęcia w dowolnym momencie. Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Długosza 14.

Zakup monitora multimedialnego oraz kompletu krzeseł dla filii nr 5 na potrzeby zajęć edukacyjnych i spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Piskorzewie nr 10
  • Koszt: 5000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt ma na celu zapewnienie młodzieży oraz czytelnikom i zaproszonym gościom, którzy przybędą do filii nr 5, dostępu do nowoczesnego narzędzia, jakim jest monitor multimedialny, na którym bedziemy mogli wyświetlać prezentacje związane z tematem spotkania, jak i przedstawiać ofertę całej biblioteki w postaci reklamy wizyjnej. Składane krzesła z oparciem, których brakuje w filii nr 5 zapewnią wygodę podczas spotkań.

Orkiestrowe granie – koncert i przemarsz dwóch marszowych orkiestr dętych.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Piskorzewie nr 70
  • Koszt: 9000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Orkiestrowe granie to projekt, którego celem jest dotarcie do mieszkańców osiedla Piskorzewie z żywą muzyką. Wiele osób nie ma możliwości dotarcia na koncerty muzyczne, są to m.in. seniorzy, osoby niepełnosprawne i inne, które potrzebują wsparcia fizycznego i psychicznego. Ze względu na specyfikę orkiestr marszowych, to właśnie orkiestry dęte mają największą łatwość dotarcia ze swoja muzyką i potężnym brzmieniem żywych instrumentów. Koncert i przemarsz orkiestr przewidziany jest na około 2 godziny. Wybór terminu zostanie dostosowany do możliwie jak najlepszego okresu w roku, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z realizacji projektu. Do organizacji koncertu i przemarszu orkiestr nie jest potrzebna żadna infrastruktura typu scena, nagłośnienie itp.

Mural – Majkowska 6


  • Okręg: Osiedle Piskorzewie nr 90
  • Koszt: 55000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zaprojektowanie i wykonanie muralu przedstawiającego boginię Calisię. Malowidło powinno nawiązywać do nieistniejącej parkowej rzeźby oraz stylem przypominać pobliski mural z florą.

Mural na budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Jana Bytnara „RUDEGO”, ul. Wodna 11-13 w Kaliszu.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Piskorzewie nr 92
  • Koszt: 55000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Celem projektu jest stworzenie muralu, który będzie zdobił szczytową ścianę budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego”, ul. Wodna 11-13 w Kaliszu.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?