Budżet Obywatelski 2023

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Chmielnik

Wiata rowerowa wolnostojąca przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Chmielnik nr 1
  • Koszt: 49200,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Nowo powstała wiata rowerowa wolnostojąca pomieści pod dachem co najmniej 10-15 stojaków. Taki zadaszony parking znacznie poprawia komfort korzystania z roweru uczniom, ktorych miejsce zamieszkania znacznie oddalone jest od siedziby szkoły. Nawet w deszczu czy śniegu można będzie zaparkować lub przygotować się do drogi powrotnej ze szkoły spokojnie i w suchym miejscu. Dach sprawia też, że pozostawione na cały dzień rowery nie niszczą sie przy niesprzyjającej pogodzie. Pod wiatą nie zamokną też żadne rzeczy pozostawione w rowerze. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie chętniej będą korzystali z samodzielnej drogi do szkoły i zrezygnują z dowożenia ich samochodami przez rodziców, co ma znaczący wpływ na ochronę środowiska naszego miasta. Jednocześnie realizacja tego zadania sprawi, że uczniowie oraz pracownicy szkoły w sprzyjających warunkach będą mogli pokonywać drogę do i ze szkoły korzystając ze środków lokomocji sprzyjającym rozwijaniu ich sprawności fizycznej. Lokalizacja: ul. Pomorska 7.

Remont nawierzchni jezdni ulicy Pustej w Kaliszu.


  • Okręg: Osiedle Chmielnik nr 28
  • Koszt: 110000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Wykonanie nawierzchni jezdni ul. Pustej z destruktu asfaltowego. Powierzchnia jezdni do wykonania to ok. 400 m2. Remont ma polegać na uzupełnieniu podbudowy oraz wymianie nawierzchni jezdni ulicy Pustej w Kaliszu. Podbudowę przewiduje się uzupełnić kruszonym gruzem budowlanym, betonowym. Nawierzchnię jezdni planuje się wykonać z destruktu bitumicznego. Następnie powierzchnię tego typu można w późniejszym czasie uszczelnić poprzez powierzchniowe utrwalenie przy pomocy emulsji i grysu.

Budowa nowego chodnika o długości 80 m i szerokości 2,5 m, będącego przedłużeniem istniejącego chodnika w ul. Dębowej.


  • Okręg: Osiedle Chmielnik nr 63
  • Koszt: 80000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Dokończenie budowy chodnika o długości 80 m i szerokości 2,5 m, po prawej stronie ul. Dębowej, idąc od ul. Warszawskiej w kierunku ul. Skarszewskiej, naprzeciw posesji 10 i 12.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?