Budżet Obywatelski 2022

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Szczypiorno

Studnia głębinowa wraz z pompą i instalacją fotowoltaiczną dla stawu w parku na osiedlu Szczypiorno w Kaliszu.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Szczypiorno nr 31
  • Koszt: 100000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Dalsza część rewitalizacji stawu znajdującego się na terenie parku osiedla Szczypiorno w Kaliszu, polegająca na przygotowaniu projektów i dokonaniu odwiertu studni głębinowej do głębokości 100m wraz z montażem pompy głębinowej zasilanej źródłem energii odnawialnej w postaci paneli fotowoltaicznych.

Zakup nowości wydawniczych dla filii nr 6 MBP w Kaliszu.


  • Okręg: Osiedle Szczypiorno nr 36
  • Koszt: 25000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych, a także uzupełnianie brakujących części do cyklów i serii wydawniczych dla filii biblioteki, której czytelnikami są mieszkańcy zarówno osiedla Szczypiorno, jak i czytelnicy dojeżdżający z innych części miasta oraz z okolicznych miejscowości. Nowo otwarta placówka cieszy się dużym zainteresowaniem, natomiast jej księgozbiór zawiera niewiele więcej jak 5000 woluminów. Czytelnicy na bieżąco zgłaszają swoje zapotrzebowania na najnowsze tytuły, a ograniczony budżet instytucji nie pozwala na spełnienie wszystkich oczekiwań i potrzeb.

Bezpieczne boisko – zakup i montaż lampy (latarni) solarno-hybrydowej na placu szkolnym.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Szczypiorno nr 39
  • Koszt: 10000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: W związku z brakiem oświetlenia na placu szkolnym przy ZSP 2 wnioskuję o zainstalowanie ekologicznej lampy solarno-hybrydowej. Ekologiczna lampa-latarnia solarno-hybrydowa o mocy 30W. Wysokość masztu 5-8m, latarnia jest jednoramienna o wysięgniku prostym, oprawa uliczna o wysokiej wydajności światła ok. 140 l,/wat. Pokryta powłoką antykorozyjną, cynkową. Latarnia będzie oświetlała część placu szkolnego oraz przednią część boiska sportowego. Przyczyni się do zapewnienia większego bezpieczeństwa po zmroku. Ze względu na bezkosztową obsługę lampy projekt wpisuje się w promocję ekologicznego oświetlenia opartego na odnawialnych źródłach energii. Lokalizacja: ul. 25 Pułku Artylerii 4-8, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kaliszu, obręb 146 Nosków, nr dz. 1/3.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?