Budżet Obywatelski 2022

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Serbinów

Ławki przy placu zabaw.


 • Okręg: Osiedle Serbinów nr 9
 • Koszt: 5500,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Montaż czterech ławek przy placu zabaw. Lokalizacja: ul. Serbinowska, dz. Nr 142/6.

Doposażenie placu zabaw w nowy zestaw zabawowy.


 • Okręg: Osiedle Serbinów nr 10
 • Koszt: 18000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zakup i montaż zestawu zabawowego dla dzieci. Lokalizacja: ul. Serbinowska dz. Nr 142/6

Wymiana nawierzchni chodnika i montaż barierek ochronnych przy przedszkolu „Jacka i Agatki”.


 • Okręg: Osiedle Serbinów nr 11
 • Koszt: 110000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Wymiana nawierzchni chodnika, montaż barierek ochronnych przy ulicy. Podjazdy na chodnik dla wózków. Lokalizacja: ul. Serbinowska, dz. nr 152/52

Instalacja napisu Kalisz na skwerze przy galerii Amber


 • Okręg: Osiedle Serbinów nr 18
 • Koszt: 90000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Wykonanie przestrzennych liter tworzących napis KALISZ – każda litera jako osobny element - „rozrzucenie” liter po skwerze. Nie ma być to typowy napis, gdzie litery stoją jedna obok drugiej. Instalacja wykonana z materiału luminescencyjnego lub pokryta taką farbą (po naświetleniu takiego materiału, oddaje ona światło po ściemnieniu), więc wieczorem na nieoświetlonym skwerze będzie ciekawy efekt.

Sportowe osiedle. Poszerzenie i renowacja zewnętrznej bazy sportowej. Boisko do gier zespołowych: tenis stołowy, szachy, tor do gry w bule.

Projekt zwycięski
 • Okręg: Osiedle Serbinów nr 29
 • Koszt: 130000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Budżet Obywatelski to włączenie mieszkańców w kreowanie przestrzeni i życia publicznego. W ramach Budżetu Obywatelskiego warto zadbać o rozwój i zabawę najmłodszych i dorosłych mieszkańców osiedla. Ważne jest stawianie na sport i integrację w tak trudnym czasie pandemii. Obywatele mogą zdecydować jak będzie wyglądać ich osiedle, miasto, czy gmina. Od dawna boiska przy szkole stają się miejscem spotkań mieszkańców. Chcemy poszerzyć dla nich bazę sportową aby zwiększyć integrację mieszkańców tego osiedla. Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu.

Orkiestrowe starcie – koncert i przemarsz dwóch marszowych orkiestr dętych.


 • Okręg: Osiedle Serbinów nr 48
 • Koszt: 8000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Orkiestrowe starcie – to projekt, którego celem jest dotarcie do mieszkańców osiedla Serbinów z żywą muzyką. Wiele osób nie ma możliwości dotarcia na koncerty muzyczne, są to m.in. seniorzy, osoby niepełnosprawne i in., które potrzebują wsparcia fizycznego i psychicznego. Ze względu na specyfikę orkiestr marszowych, to właśnie orkiestry dęte mają największą łatwość dotarcia ze swoją muzyką i potężnym brzmieniem żywych instrumentów. Koncert i przemarsz orkiestr przewidziany jest na około 2 godziny. Wybór terminu zostanie dostosowany do możliwie najlepszego okresu w roku, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z realizacji projektu. Do organizacji koncertu i przemarszu orkiestr nie jest potrzebna żadna infrastruktura typu scena, nagłośnienie itp. Lokalizacja: osiedle Serbinów.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?