Budżet Obywatelski 2022

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Czaszki

Utworzenie chodnika dla mieszkańców przy wejściu na boisko szkolne Zespołu Szkół Ekonomicznych od ulicy Przemysłowej.


  • Okręg: Osiedle Czaszki nr 45
  • Koszt: 50000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zadanie dotyczy ułożenia nawierzchni z kostki betonowej przy wejściu na boisko szkolne Zespołu Szkół Ekonomicznych od ulicy Przemysłowej.

Zabawne Piątki – lato w Parku Przyjaźni.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Czaszki nr 71
  • Koszt: 56000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Organizacja cyklu 7 imprez dla rodzin z dziećmi (bez ograniczenia wieku i miejsca zamieszkania). Podczas każdej imprezy oferować będziemy dzieciom i opiekunom zajęcia, zabawy, współzawodnictwo i wiele innych atrakcji jak: - dmuchane zjeżdżalnie, place zabaw, skakańce, wyścigi w workach, - animacje ruchu, śpiewy i tańce, rywalizacja na torze przeszkód itp., - różnorodne konkursy sprawnościowe i wokalne z nagrodami dla wszystkich dzieci. Zaprezentowane zostaną również atrakcje dodatkowe m.in. Piana Party, teatrzyki dla dzieci, clowni, zabawne postacie, występy taneczne i sportowe. Przewidujemy także udział gości specjalnych. Lokalizacja: okolice Amfiteatru i boiska w Parku Przyjaźni Kalisz, ul. Skalmierzycka.

Trener osiedlowy gier sportowych.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Czaszki nr 78
  • Koszt: 34000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zajęcia sportowe z gier zespołowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna) dla dzieci i młodzieży pod okiem wykwalifikowanego instruktora z uprawnieniami do zajęć, zorganizowane na boiskach sportowych przy Zespole Szkół Ekonomicznych z dostępem do szatni i toalety, przeprowadzone w okresie od 01.05.2022 r. do 31.10.2022 r.

Zakup sprzętu multimedialnego dla Związku Harcerstwa Polskiego.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Czaszki nr 79
  • Koszt: 25000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Sprzęt multimedialny jest niezbędny do prowadzenia zajęć na zbiórkach, biwakach, obozach dla dzieci. Pozwoli również na lepsze organizowanie, tworzenie planu pracy w Komendzie Hufca ZHP Kalisz. Zakup da szansę na poszerzenie możliwości realizacyjnych założeń Związku Harcerstwa Polskiego. Będziemy mogli wykorzystać go w innych projektach skierowanych do mieszkańców osiedla Czaszki i pozostałych obywateli Kalisza. Sprzęt będzie również do dyspozycji innych organizacji pozarządowych. Lokalizacja: Komenda Hufca ZHP Kalisz, ul. Legionów 42, 62-800 Kalisz.

Wieczory planszówkowe przy herbacie na osiedlu Czaszki.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Czaszki nr 89
  • Koszt: 5000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Spotkania z planszówkami – to jest odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Spotkania takie będą dobrą formą odnowienia relacji międzyludzkich po wielomiesięcznej izolacji związanej z COVID-19. Spotkania będą organizowane dla wszystkich grup wiekowych. Pozornie coś zwykłego, czym jest zagranie razem w grę planszową czy karcianą może docelowo przynieść bardzo wymierne efekty – bo im bardziej wrażliwe, kreatywne i otwarte społeczeństwo, tym bardziej jako wspólnota narodowa jesteśmy w stanie więcej osiągnąć i mieć otwartość na ten nowoczesny świat. Zakładamy, że cykl spotkań możemy zakończyć organizacją miniturnieju planszówkowego oraz podsumowaniem, na podstawie którego zaplanujemy kolejną działalność.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?