Budżet Obywatelski 2021

Lista projektów poddanych pod głosowanie, Osiedle Piwonice

Modernizacja placu zabaw.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Piwonice nr 90
  • Koszt: 40000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zadanie dotyczy modernizacji i dobudowy kilku atrakcji na istniejącym placu zabaw przy ulicy Panońskiej. Na placu zabaw zostaną zamontowane: karuzela tarczowa z siedziskami z płyty HDPE, trampolina na plac zabaw dla dzieci, altana na plac zabaw dla dzieci.

Darmowa sala sportowa dla adeptów tenisa stołowego.


  • Okręg: Osiedle Piwonice nr 94
  • Koszt: 10000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Projekt zakłada udostępnienie za darmo sali sportowej na treningi (1 w tygodniu z wyjątkiem wakacji) oraz organizacji zawodów tenisa stołowego. Treningi i zawody będą prowadzone przez kadrę Klubu Tenisa Stołowego. Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Wykopaliskowa 45.

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Kalisza poprzez zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP Kalisz-Lis.

Projekt zwycięski
  • Okręg: Osiedle Piwonice nr 96
  • Koszt: 70000,00 zł

Status: Zaakceptowany

Opis: Zadanie dotyczy zakupu hełmów oraz sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz-Lis. Sprzęt ten  w znaczący sposób poprawi wyposażenie jednostki, a to przełoży się bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Hełmy specjalne nowego typu o wiele lepiej zabezpieczą ratowników uczestniczących w akcjach, co przełoży się  na ich lepszą i bardziej wydajną pracę podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Piła ratownicza oraz radiotelefony będą służyły strażakom w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, w których to jednostka się specjalizuje. Zakup dwóch  aparatów ODO oraz detektora wielogazowego umożliwi działanie strażakom podczas działań związanych z dwutlenkiem węgla. Pozostałe elementy wyposażenia takie jak motopompa pływająca oraz drabina będą pomocne w działaniach, które najczęściej prowadzi jednostka, czyli walka z pożarami.

Zaloguj się

Nie posiadasz konta?

Wprowadź swoje dane

PESEL:

Posiadasz konto?